LIDER PROJEKTU mgr Katarzyna Kowalik 

Członkini Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów, przewodnicząca Zespołu ds. komunikacji przy Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Absolwentka kierunku prawo na Uniwersytecie w Białymstoku, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu w Białymstoku. W 2023 r. Wiceprzewodnicząca Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich oraz członkini Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów, a także członkini zespołu doradczego ds. mikropoświadczeń w obszarze szkolnictwa wyższego przy Ministerstwie Edukacji i Nauki. W 2021 r. Lokalna Ambasadorka Praw Doktoranta dla województwa podlaskiego. Autorka monografii naukowej i wielu artykułów naukowych. Za swoje osiągnięcia w ramach studiów magisterskich otrzymała w 2018 roku stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Posiada doświadczenie w pracach projektowych, nabyte jako wykonawca m.in. w projektach: ,,Szkoły Doktorskie to Nasza Przyszłość” finansowanego ze środków budżetu państwa, przyznawanych przez Ministra Edukacji Nauki w ramach Programu ,,Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”, „Lokalny Ambasador Praw Doktoranta” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach zadania publicznego „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” w 2021 r.

Posiada doświadczenie w samorządności doktoranckiej, popularyzacji nauki i współpracy z organizacjami z studenckimi jak również w kierowaniu zespołem, koordynowaniu komunikacji wewnętrznej, nawiązywaniu współpracy.


CZŁONKOWIE ZESPOŁU

Prof. dr hab. Maciej Perkowski – Mentor i lider zespołu. Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Prawa UwB, Prezes Fundacji Prawo i Partnerstwo, były Prodziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W latach 1996-1998 odbył aplikację sądową. Realizował zagraniczne staże naukowo badawcze, wykłady gościnne oraz kwerendy biblioteczne m.in.: na Uniwersytecie Polskim w Wilnie, Uniwersytecie Wiedeńskim, Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, w Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w Luksemburgu, Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Był stypendystą m.in.: Rządu Republiki Austrii oraz Fundacji Batorego. Uczestniczył w kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych (w większości z referatami). Jest autorem, współautorem bądź redaktorem ponad 200 prac opublikowanych w kraju i za granicą. Współpracował z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwem Środowiska oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przygotowując na ich użytek ekspertyzy w zakresie prawa międzynarodowego publicznego oraz europejskiego prawa wspólnotowego. Powołany przez Ministra Rozwoju Regionalnego do pełnienia funkcji eksperta w dziedzinie szkolnictwa wyższego (projekty finansowane z funduszy europejskich). Jako kierownik, koordynator, doradca i trener uczestniczył w realizacji programów finansowych Unii Europejskiej (Phare, Tempus, Socrates, Leonardo da Vinci, ZPORR, SPO RZL, Jean Monnet Project, inne), Banku Światowego, Rządu RP. Jest członkiem kilku krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in.: International Law Association, European Society of International Law, Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego, Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, m.in.: w Fundacji Prawo i Partnerstwo (prezes zarządu), Stowarzyszeniu Absolwentów Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (v-ce prezes zarządu) i innych. Jest laureatem kilku nagród i wyróżnień na polu nauki i dydaktyki.

dr Justyna Wawrzyniuk - Językoznawczyni i anglistka, od wielu lat związana z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Od 2020 r. zasiada w zarządzie międzynarodowego stowarzyszenia Researching and Applying Metaphor, a od 2023 r. pełni funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Językoznawstwa Kognitywnego. Od 2023 r. kieruje projektem finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Jej główne obszary zainteresowań badawczych obejmują sposoby opisywania i tworzenia rzeczywistości przy pomocy języka figuratywnego występującego w popkulturze, również w nurcie ekolingwistycznym. Autorka licznych opraw graficznych do wydarzeń naukowych i popularnonaukowych organizowanych na Wydziale Filologicznym UwB. W projekcie odpowiada za identyfikację wizualną.

mgr Jakub Ali Farhan - Doktorant IV roku w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalista w Departamencie Prawnym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za swoje osiągnięcia w ramach studiów magisterskich otrzymał w 2018 roku stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Poza działalnością naukową zajmuje się również innymi kwestiami społecznymi. W 2016 roku wziął udział w miesięcznym wolontariacie organizowanym przez European Voluntary Service (będący częścią programu Erasmus+), w 2017 roku uczestniczył w Dialogu Obywatelskim z przedstawicielami Komisji Europejskiej. Biegle posługuje się językami angielskim i hiszpańskim. W projekcie pełni funkcję Koordynatora ds. opracowania zbiorowego.

mgr Dariusz Kiejza - Doktorant IV roku w dyscyplinie nauki chemiczne w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu w Białymstoku. Pracownik Laboratorium Metabolomiki w Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Współautor 7 publikacji i 6 rozdziałów w monografiach obejmujących zagadnienia z chemii analitycznej oraz chemii środowiska. Wykonawca (w dwóch) i kierownik (w jednym) projektach naukowych finansowanych przez NCN oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestnik wielu konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz współorganizator czterech ogólnopolskich konferencji naukowych. Uczestnik wielu przedsięwzięć popularyzujących naukę. Posiada doświadczenie w administrowaniu stron, między innymi strony Wydziału Chemii UwB na Facebooku oraz jednej z podstron strony internetowej Wydziału Chemii UwB. Posiada również doświadczenie samorządowe, między innymi pełni funkcję Członka Zarządu Rady Uczelnianej Samorządu Doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku a w działającej przy nim Komisji Nauki funkcję Przewodniczącego. Posiada doświadczenie w promocji projektów oraz szeroko rozumianej promocji nauki, nabyte między innymi jako członek zespołu ds. promocji Wydziału Chemii UwB. Ponadto posiada doświadczenie w prowadzeniu komunikacji zewnętrznej, w tym jako członek zespołu ds. komunikacji przy Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

mgr Michał Pietruszewski - Wieloletni i obecny Pełnomocnik Krajowej Reprezentacji Doktorantów ds. popularyzacji nauki. Doktorant w Zakładzie Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Nauczyciel licealny i edukator naukowy. Wieloletni szkoleniowiec z zakresu edukacji i pierwszej pomocy. Wielokrotnie brał udział w nagrywaniu podcastów, prowadził webinaria dotyczące popularyzacji nauki. Posiada szerokie doświadczenie w pracy nad projektami z zakresu popularyzacji nauki. Między innymi prowadził wywiady w projekcie ,,Zaszczep się wiedzą”, pełnił obowiązki mentora w projekcie ,,Popularyzacja nie boli” oraz był kierownikiem projektu ,,Asy Nauki”.

mgr Maciej Skindzier - Członek Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Prawa UwB, webmaster Uniwersytetu w Białymstoku, trener oraz autor materiałów szkoleniowych z zakresu dostępności cyfrowej, WCAG, treści przygotowywanych w języku prostym i cyfrowo dostępnym w ramach projektu „Przyjazny urząd – szkolenia z zakresu dostępności cyfrowej” na zlecenie KPRM /Ministerstwa Cyfryzacji. W ostatnich trzech latach realizator ponad 30 szkoleń dla kadry JST, służb mundurowych, szkół i placówek oświatowych dla redaktorów merytorycznych i redaktorów technicznych, którzy przygotowują i udostępniają dokumenty urzędowe, treści na stronach internetowych oraz materiały i publikacje w Internecie oraz social mediach. Odpowiedzialny za strony internetowe, portale społecznościowe i technologie cyfrowe Uniwersytetu w Białymstoku oraz Fundacji Prawo i Partnerstwo. Prowadzi i zarządza social mediami Uczelni oraz Fundacji.

mgr Wojciech Zoń – Członek zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Prawa UwB, sekretarz redakcji czasopisma Eastern European Journal of Transnational Relations oraz asystent w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego UwB. Absolwent kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Prawo. W latach 2013-2017 Pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałk ds. Młodzieży. Za swoje osiągnięcia w ramach studiów magisterskich otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. Obecnie jest laureatem Stypendium Ministra Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Ma doświadczenie naukowe, dydaktyczne i praktyczne związane z prawem ochrony środowiska, współpracą transgraniczną i edukacją.

Adrian Piecuch - Informatyk, projektant stron internetowych, administrator stron internetowych. Współpracuje jako webmaster z wieloma instytucjami sektora prywatnego, w tym również z podmiotami zajmującymi się dostarczaniem rozwiązań proekologicznych dla środowiska i społeczeństwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracach związanych z utrzymaniem stron, pozycjonowaniem i koordynowaniem wszystkich formalności związanych z funkcjonowaniem stron internetowych.

Dawid Raczko - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej z ukończonymi egzaminami zawodowymi AU.54 i AU.55. Student II roku Historii na Uniwersytecie w Białymstoku. Przewodniczący Komisji ds. Promocji Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu w Białymstoku w kadencji 2022/23, Wiceprzewodniczący Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołem, marketingu, prowadzeniu stron i social mediów, tworzeniu grafik, logotypów, a także umiejętności w zakresie obróbki technicznej nagrań, współpracy i pozyskiwaniu sponsorów, jak również w analityce danych dostarczanych przez platformy YouTube i Facebook. Cechuje go również doświadczenie w koordynowaniu prac graficznych, montażu, nagrań. Ukończył kurs Montaż i postprodukcja filmowa- Young Desing Academy, kurs programu DaVinci Resolve- Certyfikat DaVinci Resolve.

Antonina Szwarc - Studentka III roku filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. Pełni funkcję Koordynatorki ds. promocji i social mediów w Radzie Samorządu Studenckiego Wydziału Filologicznego oraz Koordynatorki ds. promocji i social mediów w zarządzie Studenckiego Koła Naukowego Klub Humanistów. W ramach swojej funkcji zajmuje się zarządzaniem kontami na Instagramie oraz Facebooku poprzez planowanie i tworzenie grafik, postów oraz krótkich form wideo. Zajmuje się relacjonowaniem eventów, fotografią oraz obróbką materiałów zdjęciowych i wideo. Posiada doświadczenie w produkcji i postprodukcji materiałów promocyjnych oraz w obsłudze programów graficznych i montażu wideo. Angażuje się w działalność Chóru Akademickiego UwB oraz współpracuje z zespołem ds. promocji poprzez tworzenie scenariuszy do materiałów. Aktywnie uczestniczy w organizacji oraz promocji wydarzeń kulturalnych oraz naukowych na UwB.

Agnieszka Żylińska - Graficzka. Studentka czwartego roku prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Aktywnie zaangażowana w tworzenie grafik i zarządzenie social mediami Koła Naukowego Praw Kobiet UwB. Członkini Komisji ds. Promocji Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu w Białymstoku, odpowiedzialna za współtworzenie comiesięcznej prasówki, pomoc w obsłudze konta Instagrama Parlamentu oraz tworzenie grafik okolicznościowych. Ponadto, zajmuje się tworzeniem grafik oraz prowadzeniem mediów społecznościowych w Związku Harcerstwa Polskiego, do którego należy od ponad 10 lat, a przez 8 lat współpracuje z młodzieżą w celu ich edukacji i wychowania. Posiada ośmioletnie doświadczenie jako wolontariuszka w Biebrzańskim Parku Narodowym, gdzie pogłębiała swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, ekologii oraz ekosystemu, uczestnicząc w licznych biwakach edukacyjnych.

YouTubeFacebookInstagramSpotify

PATRONAT HONOROWY
 logo Krajowej Reprezentacji Doktorantów

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków  otrzymanych w 2024 r. od Ministra Nauki w ramach konkursu "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego"

W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.